Ankara Soğuk Asfalt
Ankara Asfalt,  Ankara Asfalt Firmaları,  Asfalt Firmaları,  Blog

Ankara Soğuk Asfalt

Ankara soğuk asfalt nedir sorusuna cevap arıyorsanız doğru adrestesiniz. Sıcak asfalttan farklı özelliklere sahip olan; Ankara soğuk asfalt ile ilgili merak edilen tüm detayları sizler için derledik. Şimdi gelin soğuk asfalt ile ilgili detayları inceleyelim.

Soğuk Asfalt Nedir? Özellikleri Nelerdir?

İnşaatçılar, yol onarım belediyeleri, işletme sahipleri ve ilk kez kendin yap ev sahiplerine toplu; siparişlerde sunulan yüksek kaliteli, polimer modifiyeli bir soğuk karışım asfalttır.

Her sürücü, yıllık ilkbahar ve yaz yeniden asfaltlama ritüeline aşinadır. Otoyolcular, ağır ekipmanı çıkarır ve sokağa sıcak asfalt döker. Yakın zamana kadar çukurları ve hasarlı yolları onarmanın tek yolu budur.

Soğuk asfalt her şeyi değiştirir. Soğuk asfalt bir asfalt karışımının çeşitli bileşenlerinin viskozite ve malzeme tasarımının manipülasyonu üzerine; araştırmalar yoluyla geliştirilen nispeten yeni bir üründür.  Ankara soğuk asfalt  yumuşak ve yapışkandır. torba, ancak uygulamadan sonra hızla sertleşir. Sonuç, daha iyi mukavemete sahip ve ancak sıcak asfalta benzer özelliklere sahip bir kaplama yamasıdır.

Ankara Soğuk Asfalt Özellikleri

Soğuk karışım veya soğuk asfalt olarak da bilinen soğuk yama, ısıtma olmadan doğrudan konteynerden; uygulanabildiğinden, ilk olarak yol onarımlarını hızlı bir; şekilde yapmanın bir yolu olarak kabul edilmiştir. Soğuk asfalt ayrıca herhangi bir özel ağır haddeleme makinesi veya özel aplikatör gerektirmez. Çünkü kürekle çekilmekte veya bir çukura dökülmekte veya bir el aletiyle kesilip sıkıştırılmaktadır.

Soğuk asfalt, sıcak havaya bağlı değildir. Otoyol tamir ekipleri soğuk asfaltı sever çünkü sıcaklık düştüğünde bükülmekte özelliklerini korur. Bu nedenle kuzey iklimlerinde sonbaharda ve hatta kış aylarının başlarında kullanılmaktadır. Belediye yol ekipleri bir sezonda daha fazla onarım yapılmaktayız. Çünkü bu asfalt firmaları ürününü onunla çalışmak için önceden belirlenmiştir ve bir sıcaklıkta tutmak zorunda kalmaktadır. Çünkü bu soğuk asfalttır.

Soğuk asfalt, ön hazırlık çalışması çok az veya hiç yapılmadan doğrudan çukurlara uygulanmakta. Sizlere firmamızın sunduğu; hem en kaliteli hemde profesyonel soğuk asfalt malzemelerini durgun su bulunan çukurlara bile uygulayabilirsiniz. Yine de mükemmel yama sonuçları elde edebilirsiniz. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.