Asfalt Nasıl Dökülür
Ankara Asfalt,  Ankara Asfalt Firmaları,  Asfalt Firmaları,  Blog

Asfalt Nasıl Dökülür?

Asfalt nasıl dökülür sorusuna cevap arıyorsanız doğru adrestesiniz. Firmamızın sunduğu kaliteli ve güvenilir hizmetlerden en iyi şekilde yarar sağlayarak asfalt dökümü konusunda da bilgi ve tecrübe sahibi olabilirsiniz.

Ağır yüklere dayanan düzgün ve dayanıklı bir yüzey oluşturmak için sıcak asfalt sermek gereklidir. Bu malzeme inşa yollar ile tüm kategori ve hatta kalkış havaalanı. Ancak sıcak asfalt, daha az zorlu görevler için de yararlıdır. Örneğin siteye giriş, bahçeye park etme veya bahçede patika yol yapmanız gerekiyorsa asfalt yararlıdır.

Asfalt Nasıl Serilir?

Asfalt nasıl dökülür? Yüzey gereksinimlerine bağlı olarak, sıcak asfalt döşemek için çeşitli teknolojilerin olduğunu ifade etmek gerekir.  Pahalı özel ekipmanların dahil edilmesini ve ayrıca çok sayıda düzenleyici belgenin gerekliliklerine uyumu gerektirdiğinden daha karmaşık teknolojilere değinmeyeceğiz. Kendiliğinden serme için bu gerekli değildir. Bununla birlikte güvenilir ve dayanıklı kaplamayı uygun şekilde düzenleyecek tüm önemli nüansları içerir.

Çalışmayı tamamlamak için aşağıdaki malzemelere ihtiyaç duyulmaktadır.

  • Kum , eleme veya PShchS
  • Geotekstil (isteğe bağlı)
  • Kırılmış taş
  • Bitüm (isteğe bağlı)
  • Asfalt

Bunlar bir yastık gibi, bir sabit bir pozisyonda sağlamak işlev , dengeli, üst tabakaların ağırlığını ve büzülme asfalt önler. Bir yastık olmadan, kaplama hızla bozulmakta ve üzerinde çatlaklar ve çukurlar oluşur.

Yastık çok fazla malzeme gerektirecektir. Bu nedenle daha ucuz bir şey seçmek daha iyidir. Kum veya elemeler iyidir. Kum söz konusu olduğunda, geçici bir tane satın almanızı öneririz . Bu en ucuz çeşittir. Bir seçenek olarak, taş ocağı kumunu da düşünebilirsiniz. Ancak maliyeti daha fazladır.

Profesyonel Asfalt Dökme Hizmetleri

Her şeyden önce ezilen taş elemenin kuma göre bir avantajı vardır ve kil içermez. Gerçek şu ki, kil kabarma eğilimindedir (yani, düşük sıcaklıkların etkisi altında hacimde artış). Bu, kışın kaplamanın bozulmasına neden olabilmektedir. Eleme, sert kayaları kırmanın bir ürünüdür. Bu nedenle içinde kil yoktur. Siz de profesyonel ve kaliteli bir şekilde asfalt dökme hizmeti almak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Bizimle iletişime geçerek bu konuda detaylı bir şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz.