Ankara Asfalt

Ankara Asfalt

Ankara Asfalt

Asfalt, petrol, doğal gaz, sıvı ve katı formlardaki özel hidrokarbon karışımlarının ortak adıdır. Bütün bu karışımlara bitüm denir. Bitümün ana bileşeni petrol atıklarından gelir. Bazı uygulamalarda inceltilerek yüzey kaplamalarında büyük fonksiyonel avantajlarla uygulanması beklenebilir. Pek çok bölgede Ankara Asfalt gibi asfalt tedariki yapan ve uygulayan firmalar bulunmaktadır.

Asfalt uygulamalarında çakıl ve taşın boyutu ana asfalt kalitesinin karışım miktarıdır. Asfaltın birçok alanda kullanılabiliyor olması temelde milattan öncedir. Günümüzde asfalt birçok yol türü için de kullanılmaktadır. Asfalt türevleri de belirli yalıtım işlemlerinde kullanılmaktadır. Birçok ülke gibi Türkiye’de de araçların trafik durumuna bağlı olarak bölge genelinde yoğun asfaltlama çalışmaları yapılmıştır.

Asfalt Nerelerde Kullanılır?

Asfalt, ısı uygulanırken çok kolay kullanılan bir malzemedir ancak soğuma sırasında katılaşma ve yapışma nedeniyle şeklini değiştirmek zordur. Ayrıca asfalt normal hava sıcaklığında katı olmasına rağmen kendi kendini onarma özelliğine sahiptir. Bu nedenle hazırlanan karışımın özelliklerine göre sıcak uygulanarak uzun yıllar kullanılabilir.

Asfalt, dünyadaki herkesin istisnasız kullanması gereken yolların yapımına katılıyor. Ancak asfaltın özelliğinden dolayı yollarda sadece asfalt kullanılmamaktadır. Bitümlü malzemenin su geçirmezlik özelliğinden dolayı çatı katının veya zeminin dış cephesinde yalıtım malzemesi olarak kullanılabilir.

Asfalt işi yapan firmalar

            Asfalt, kullanım kapsamına göre çeşitli şekillerde işlenmelidir. Üretim sürecinden serme aşamasının sonuna kadar asfaltın kontrolü çok önemlidir. Asfalt yollarda, otoparklarda, garajlarda, şantiyelerde, bahçelerde, fabrika sahalarında, kaldırımlarda, tenis kortlarında ve basketbol sahalarında kullanılır.

Yol yapımı sırasında; hafif bir pres yardımı ile asfalt karışımını gerekli oran ve şekilde yol yapım alanına dökün, ardından doğrultma ve sıkma işlemleri için ağır bir pres kullanın. Hava şartlarına göre değişmekle birlikte genellikle dökülen asfalt yaklaşık bir saat kurur. Yol yapımı ve asfalt sahalarında da teknolojik gelişme gösterilmiştir. Geleneksel asfalt karışımları yerine farklı kimyasal katkı maddelerine sahip modifiye asfalt asfalt karışımları kullanılarak, sürüş konforunu artırmak ve dünya çapında kesintisiz ve kesintisiz ulaşım sağlamak için yapısal araştırmalar yapılmaktadır. Asfalt mühendisliği açısından Ankara işlek bir şehirdir ve her yolun veya binanın özelliğine göre farklı asfalt çeşitleri kullanılmaktadır.

Asfalt Nasıl Uygulanır

Bitümler özellikleri nedeniyle ısındığında sıvı hale gelirler. Bu nedenle sıcak kullanılabilir. Hedeflenen güç ve hedef bölgedeki kullanım amacına göre asfalt, yol kalitesi belirlenerek farklı asfalt karışımlarından hazırlanabilir. Doğru kullanım için kırma taş veya belirli büyüklükteki kum benzeri malzemelerle karıştırılır. Örneğin Ankara Asfalt bu karışımları taş ocağının yanında üretiyor.

Karışım uygulama alanına getirilir ve özel bir makine ile zemine uygulanır. Zemine uygulama yapıldıktan sonra tüm malzemeler ile merdanenin birbirine yapışması için bir pres işlemi yapılır. Firmamız Ankara Asfaltta lider kalite ve hıza sahiptir. Tüm alanlarda ücretsiz keşif yoluyla müşterilere fiyat araştırma önerileri sunar. Web sitemiz ve telefon numaramız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

ANKARA ASFALT, yüzyıllardır kullanılan bitümü teknoloji ile birleştirerek, bitümün günümüz ihtiyaçlarına göre en verimli şekilde kullanılmasını sağlamaktadır. Son birkaç yüzyılda harç olarak kullanılan asfaltın artık yol yapımında ve çeşitli alanlarda kullanıldığı tespit edilmiştir.

            Asfalt, mineral agrega ve asfalt bağlayıcı karışımının adıdır. Kimyasal bileşim asfaltın kalitesini etkileyecektir. Doğal tortulardan veya damıtılmış yağdan elde edilen asfalt bir petrol ürünüdür.