Asfalt Firması Nasıl Seçilir?

Asfalt Firması Nasıl Seçilir?

Asfalt firması nasıl seçilir sorusu doğrultusunda pek çok detay bulunmaktadır. Bu kapsamda asfalt firmasının doğru bir şekilde seçilmesi kaliteli bir hizmet almak için oldukça önemlidir. Dolayısıyla bir asfalt firması seçilirken aşağıdaki maddelere dikkat edilmesi gerekmektedir:

Referanslar: Firma seçiminin öncesinde firmanın hakkında gerçek müşteri yorumlarının okunması ve referansların kontrol edilmesi gerekmektedir.

Deneyim: Firma için kaç yıllık deneyime sahip oldukları ve hangi tür işleri yaptıklarının öğrenilmesi gerekmektedir.

Lisans ve Sigorta: Tercih edilen asfalt firması hakkında geçerli bir lisansının olup olmadığı ve güncel sigorta poliçelerinin varlığının doğrulanması önemlidir.

Fiyatlar: Firmalardan fiyat teklifleri alınmalı ve karşılaştırılmalıdır. Fakat bu noktada ucuz olanın seçilmesi yerine kalitenin ve hizmetlerin dikkate alınması gerekmektedir.

İletişim: Firma ile iletişim kurulurken hızlı ve düzgün bir şekilde yanıt verdikleri kontrol edilmelidir. Ayrıca sorguların doğru bir şekilde yanıtladığının kontrolü de yapılmalıdır.

Asfalt Firması Hangi Hizmetleri Verir?

Bir asfalt firması tipik olarak yolların, otoparkların ve diğer yüzeylerin kaplanmasında kullanılan yaygın bir malzeme olan asfaltın üretimi ve uygulanmasıyla ilgili hizmetleri sunmaktadır. Bu doğrultuda bir asfalt firmasının sunabileceği hizmetlerden bazıları şunlardır:

Asfalt Üretimi: Asfalt firmaları asfalt plenti olarak bilinen bir tesiste kendi asfaltlarını üretmektedir. Asfalt agrega ile petrolden yapılan yapışkan, siyah bir madde olan sıvı asfaltın karıştırılmasıyla elde edilmektedir.

Kaldırım Frezeleme: Kaldırım frezeleme işleminde freze makinesi adı verilen bir makine kullanılmaktadır. Bu makineyle mevcut bir kaldırım yüzeyinin üst katmanının kaldırılması sağlanmaktadır. Bu işlem yüzeyi yeni bir asfalt tabakasına hazırlamak amacıyla yapılmaktadır.

Asfaltlama: Asfalt firmaları hazırlanmış bir yüzey üzerine bir asfalt tabakasının yayılmasını ve sıkıştırılmasını içeren asfaltlama hizmetlerini sağlamaktadır. Bu hizmetler genellikle yeni yollar, otoparklar ve diğer asfalt alanlarını oluşturma amacıyla kullanılmaktadır.

Asfalt Onarımı: Asfalt firmaları genellikle küçük çatlakları, çukurları ve mevcut asfalt yüzeylerdeki diğer hasarları gidermek için kullanılan onarım hizmetlerini vermektedir.

Danışmanlık: Asfalt firması müşterilerin bütçe ve beklenen kullanıma bağlı olarak belirli bir iş ya da durum için en iyi asfalt türünü ve yaklaşımını seçmelerine yardımcı olarak danışmanlık hizmetini sağlayabilmektedir.