Asfalt Şerit Boyası Fiyatları
Ankara Asfalt,  Ankara Asfalt Firmaları,  Asfalt Firmaları,  Blog

Asfalt Şerit Boyası Fiyatları

Asfalt şerit boyası fiyatları söz konusu ürünlere sahip olmak isteyen kişileri etkileyen önemli bir konudur. Asfalt şerit boyası fiyatlarını detaylı bir şekilde inceleyerek kendiniz için en uygun ürünlere sahip olabilirsiniz.

Yol işaretleme için farklı malzeme türleri kullanılabilmekte. İşleme yöntemi tüm malzemeler için aynıdır. Su, su bazlı boyanın temel bileşenlerinden biridir ve asfalt işaretleme için en ekonomik boyadır. Diğer birçok malzemeye göre daha yüksek oranda uygulanabilmekte ve ideal koşullarda çok kısa sürede kuruyabilmekte. Bu boyaların en büyük dezavantajlarından biri, sıcaklığa karşı çok hassas olmalarıdır. Depolanan malzemeyi donma ve aşırı ısıdan korumak için büyük özen gösterilmelidir. Uygulama sırasında boya, kuruma süresini önemli ölçüde artırabilen yüksek neme karşı çok hassastır. Aynı zamanda en az dayanıklı işaret malzemesidir ve bu nedenle yoğun trafikli yollar için önerilmemekte.

Asfalt Şerit Boyası Türleri

Asfalt şerit boyası fiyatları bu ürünlere sahip olmak isteyen kişileri etkileyen önemli bir konudur.

Solvent Bazlı Boyalar

Solvent bazlı boyalar, katı bileşenler (bağlayıcılar, pigmentler ve katkı maddeleri) içeren hidrokarbon solventler bazında formüle edilmektedir. Soğuk iklimlerde çalışıyorsanız, bu boyaları donmadıkları için kullanmayı tercih edebilirsiniz, su bazlı boyalar ise sıcaklıklar donmaya yaklaştığında kesilme eğilimi gösterir. Solvent bazlı boyalarda nem genellikle bir problem değildir. Temizlik için mineral alkoller gibi solventi azaltan ürünlere ihtiyacınız olacağını unutmayın.

Çok Bileşenli Boyalar

Çok bileşenli boyalar genellikle iki bileşenden oluşur: temel malzeme ve sertleştirici. Böylece bileşenler ayrı tutulmakta ve sadece boya uygulama işlemi sırasında karıştırılmaktadır. Bu tip tabela malzemeleri özellikle dayanıklıdır ve iyi bir fiyat/performans oranına sahiptir. Tek bileşenli boyalardan daha güçlüdürler, bu da onları dış mekan tabelaları için mükemmel bir seçim haline getirir.

Epoksi Boya

Epoksi reçine, pigmentli reçine bazı ve sertleştiriciden oluşan iki bileşenli bir asfalt işaretleme malzemesidir. Uygulamadan önce her iki bileşen de 2 kısım reçine: 1 kısım sertleştirici oranında karıştırılmaktadır. Böylece malzeme toz haline getirilir ve geceleri geri yansıtma sağlamak için genellikle yansıtıcı cam mikro kürelerle birleştirilir. Epoksi düşük sıcaklıklarda uygulanabilir ve yüzeye mekanik olarak yapışır. Her şeyden önce kaliteli bir malzeme elde etmek için gerekli olduğundan, karıştırma oranlarına dikkat edin.