Asfalt Kesen Makine

Asfalt Kesen Makine

Asfalt kesen makine aracılığı ile asfaltı en kusursuz şekilde kesebilme mümkündür. Bu bağlamda profesyonel ve kaliteli bir şekilde faaliyet gösteren firmamız asfalt kesme makinesi ile en iyi deneyimi sunmaktadır.

Yolları düzeltmek çok önemlidir. Bu yüzden sorunu daha da kötüleşmeden çözün. Otomobillerin güvenliği ve refahı ile birlikte araç yolunuzun uygun bir görünümü için hayati öneme sahiptir. Bu nedenle, bu çok önemli projeden geçerek, asfalt kesmek yapmanız gereken ilk şeydir. Aksi takdirde, araba yolu bozulmakta.

Asfalt kesmeye başlamadan önce ne zaman yapacağınızı bilmelisiniz. İhtiyacın ne zaman ortaya çıktığını analiz etmek gereklidir. Örneğin, bir zil çalması gereken ana faktör asfaltınızın çatlaması ve sabitlenmesi gerektiğidir. Asfalt kesen makine de dikkat edilmesi gereken bir çukur görürseniz, doğru zaman. Aletlerinizi alıp çalışmaya başlamalısınız. Ayrıca, ortaya çıktığı anda sorunun farkında olması gerekir. Çatlamış bir yolun derhal bakıma ihtiyacı vardır. Aksi takdirde daha fazla hasar daha fazla çaba ve zaman gerektirir.

Asfalt Nasıl Kesilir?

Artık asfaltın neden ve ne zaman kesilmesi gerektiğini bildiğinize göre, bir sonraki aşama kazmaktır. İşlem sırasında kullanabileceğiniz bazı standart araçlarla bunu yapmanın çeşitli yolları vardır.

Yapmanız gereken ilk ve en önemli şey asfalt kesmek istediğiniz alanı temizlemektir. Asfaltın gevşek elemanlarından veya enkazdan kurtulma için bir süpürge kullanın.

Bu önemli çünkü o küçük parçalar uçup seni yaralamakta. Arkasındaki sebep, testerenin onlarla çarpışmasıdır. Kesim alanını tebeşirle etiketlemeniz önerilmekte. Asfaltta çizgiler yapmak için kullanın. Kesmek istediğiniz alan miktarına göre.

Tebeşir çizgisi, zemin seviyesinin hemen üzerinde uzatabileceğiniz örtülebilen bir dize çizgisidir. Daha sonra yukarı çekebilen ve yere basılan bir tebeşir çizgisi görebilirsiniz.

Elmas bıçağı daire testerenin içine koyduğunuzda, asfaltı oldukça etkili bir şekilde kesecektir. Bu bıçaklar işi doğru yapacak kadar güçlüdür. İşlem sırasında kırılan normal olanlardan farklı olarak gerçekleştirilmektedir. İşaretli alanı kesmeye başlayın. Bu adımda, çalışmaya başlamak zorundasınız. Elmas bıçağı toprağa kazın ve yavaşça kesmeye başlayın Bıçağı daha fazla sürüklemeden önce asfaltın içine batana kadar kademeli olarak bastırmaya devam edin.