Asfalt Zifti Nedir
Ankara Asfalt,  Ankara Asfalt Firmaları,  Asfalt Firmaları,  Blog

Asfalt Zifti Nedir?

Asfalt zifti nedir? Asfalt ile son derece ilgili olan önemli bir malzemedir. Bu noktada günümüzde pek çok kişinin asfalt zifti ile ilgili çeşitli detayları merak; ettiğini ifade edebilmemiz mümkündür. Siz de bu detayları merak ediyorsanız doğru adrestesiniz. Sizin için hazırladığımız bu rehber ile asfalt zifti ile ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Karanlık, dumanı tüten bir kütle yayılır ve büyük silindirlerle bastırılır. Asfaltın suya geçirgen olabilir veya benzin istasyonlarında olduğu gibi sıvılara karşı geçirimsiz olabilir; bu nedenle kazayla dökülen yakıt aşağıdaki zemine nüfuz edemez. Asfalt kaplamalar farklı katmanlara ayrılmıştır. Asfalt temel tabakası, üzerini örten bir asfalt bağlayıcı tabakası ve bir yüzey tabakası bulunmaktadır. Bu üst katman, üretilen katmanların en incesidir, ancak karayolu trafiğine en çok maruz kalan katmandır.

Asfalt Nasıl Oluşur?

Ardından asfaltın büyük bir kısmı, ocakta ve kumda çıkarılan ve mekanik olarak ezilen taşlardan oluşur. Uzmanlar bu karışımlara “agrega” diyorlar. Asfaltın cinsine göre lifli malzemeler de eklenmekte. Asfaltın küçük bir kısmı bitümdür. Bitüm petrolden yapılan ve bir yapıştırıcıya benzer şekilde davranmakta. Kimyacılar, karbon ve hidrojenden yapılan organik bileşikler olan bitümün bileşenlerini “hidrokarbonlar” olarak adlandırır. Bitüm su tutmaz, fizikçiler buna “hidrofobik” de denilmektedir. Bitüm işleme için ısıtılmalıdır.

Asfalt Nerede Yapılır?

Asfalt zifti nedir? Ancak asfalt karıştırma tesislerinde asfalt üretilmektedir. Asfaltın en büyük avantajlarından biri tamamen yeniden kullanılabilmekte olmasıdır. Bu nedenle asfalt karıştırma tesisinde eski asfalt da kullanılmaktadır. Modern karıştırma tesisleri bilgisayar kontrollü çalışır ve kendi kalite güvencesine sahiptir. Almanya’da çok sayıda asfalt karıştırma tesisi bulunmaktadır.

Ayrıca asfaltın sıcak işlenmesi gerektiğinden, asfaltı işleme sıcaklığında; tutmak için ısıtma odaları kullanan özel asfalt termal kapları kullanılmaktadır. Bunun için propan gazı brülörleri kullanılmaktadır.

Profesyonel Asfalt Zifti

Profesyonel asfalt zifti günümüzde bu ürünlerin avantajlarından yarar sağlamak isteyenlerin en çok merak ettiği noktadır. Bu anlamda siz de asfalt zifti fiyatları ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Hadi, firmamız en detaylı ve profesyonel bilgileri vermek için sizleri bekliyor. Hemen harekete geçerek bizimle iletişim kurabilirsiniz.