Sıcak Asfalt Ne Zaman Çıktı
Ankara Asfalt,  Ankara Asfalt Firmaları,  Asfalt Firmaları,  Blog

Sıcak Asfalt Ne Zaman Çıktı?

Sıcak Asfalt Ne Zaman Çıktı? Sıcak asfalt, yollarda kullanılan önemli bir asfalt türüdür. Hiç otobanda yeni dökülmüş asfalttan çıkan buharı fark ettiniz mi? Cevabınız evet ise sıcak karışım asfaltın tam olarak kendisi olduğunu ifade edebiliriz.

Adından da anlaşılacağı gibi sıcak karışım asfalt; kurulumdan önce ısıtılması gereken çakıl ve kum gibi bir agrega ve asfalt çimentosu karışımıdır. Sıcak karışım asfalt, şantiyede sevk edilmeden; ve serilmeden önce üretim tesisinde 300 ila 350 derece arasında ısıtılmakta. Asfalt, daha hızlı kuruluma izin vermek için hızla soğur.

Sıcak Karışım Asfalt Ne İçin Kullanılır?

Asfalt en çok yollar; otoparklar ve araba yolları gibi büyük ölçekli asfaltlama uygulamaları için kullanışlıdır. Sıcak karışım asfaltın çok yönlülüğü nedeniyle; şu anda Amerika’nın yollarını ve park alanlarını oluşturan yüz binlerce mil kare asfalt kaldırım var.

Sıcak Karışım Asfaltın Avantajları;

Hava Koşullarına Dayanıklıdır

Sıcak Asfalt Ne Zaman Çıktı? Mesela asfalt ülke genelinde bir nedenden dolayı kullanılmaktadır; her türlü hava şartlarına dayanabilmekte. Sıcak karışım asfalt, rüzgara, su baskınlarına ve asfaltın ısı emilimi; kar ve buzu diğer kaplama malzemelerinden daha hızlı eritir.

Hızlı Soğur

Sıcak karışım asfalt, 300 derecenin üzerinde dökülmekte. Ancak hızlı bir şekilde soğur ve minimum yol kapanma sürelerine olanak tanır. Sıcak karışım asfalt çok çabuk soğuduğu için yolu açabilmekte; ve trafiği birkaç saat gibi kısa bir sürede açabilirsiniz.

https://www.traditionrolex.com/18

Mukavemet

Sıcak karışım asfalt, en dayanıklı kaplama asfalt çeşididir; bu nedenle yüksek trafikli yollarda ve otoyollarda kullanılmakta. Soğuk karışım asfalt, normal araç trafiği için yeterince güçlü değildir.

Esnektir

 Ankara asfalt ücreti, emsal betonu kaplamaktan daha esnektir. Asfaltın esnekliği ve işlenebilirliği, farklı sıcaklıklarda çatlamadan veya hasar görmeden büzülmesine ve genişlemesine izin verir. Bu esnek faktör çok daha uzun ömürlü bir yapıya sahip olmasını sağlar.

Profesyonel Asfalt Malzemeleri

Siz de sıcak asfalt konusunda profesyonel bir destek almak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Hemen bizimle iletişime geçerek asfaltlar; ile ilgili detaylı bilgi alabilmektesiniz ve dilediğiniz şekilde hizmetlerimizden yararlanma fırsatına sahip olabilirsiniz. Hadi, detaylı bilgi için harekete geçin.