Taş Mastik Asfalt Şartnamesi

Taş mastik Asfalt Şartnamesi

Taş mastik asfalt şartnamesi; doğal hammaddelerden yapılan mastik asfalt, bitüm ve toz kireçtaşı, kum ve kırılmış talaşlardan oluşan farklı agregaların karışımıdır. Kurulum sırasında dökülüp yayılabilen karışım çevreye zararlı hiçbir bileşen; asbest içermez ve piyasada bulunan katranla hiçbir ilgisi yoktur. Yol yapımında ve yol kaplamasında; dışarıdaki prosedür, iç mekanlarda veya salonlarda zemin kaplamalarının döşenmesine benzer bir şekilde oluşturulmaktadır. Yayılabilirlik özelliği nedeniyle ek sıkıştırma gerekli değildir ve nem veya mikropların yerleşebileceği boşluklar kalmaz.

Mastik Asfalt Kaplamanın Özellikleri

Taş mastik asfalt şartnamesi; mastik asfaltın kolay işlenmesi , yapı malzemesini çeşitli kullanımlar için ideal hale getirir. Yapı ve inşaat mühendisliği, yol ve köprü inşaatı ile iç tasarımda. Özellikle iç mekanlarda mastik asfalt şapı kendine has özelliklerini ortaya çıkarabilmekte. Bu yapı malzemesini kullanırsanız, diğer önlemlere ek olarak darbe ses yalıtımı artar. Bu aynı zamanda genel ses yalıtımı ve mükemmel ısı yalıtımı özellikleri için de geçerlidir.

Şap, sıcaklık dalgalanmalarına karşı duyarsız olduğundan ve yoğun kullanımda bile gerilimsiz; su geçirmez ve kök sızdırmadığından, mastik asfalt sadece çevre dostu bir yapı malzemesi değil; aynı zamanda çok dayanıklı ve güvenilir bir zemin kaplamasıdır. Dış mekan uygulamaları için bilmeye değer Mastik asfalt çözeltileri; özel buz çözücü tuz ve asit direnci ile karakterize edilmekte ve yıllar sonra bile neredeyse hiç aşınma belirtisi göstermez.

Yeni serilen bir mastik asfalt şapı sadece birkaç saat sonra üzerinde yürünebilen; ve tamamen soğuduktan sonra herhangi bir zemin kaplaması ile kaplanabilmekte. Özellikle malzeme özel tozsuz yapısı ile karakterize edildiğinden temizlik çok kolaydır.

Profesyonel Mastik Asfalt Yol Hizmetleri

Mastik asfalt binaya ilave nem getirmez ve bu nedenle eski binaların hızlı bir şekilde yenilenmesinde sorunsuz olarak kullanılabilir. Düşük montaj yüksekliği ve düşük ölü ağırlık da olumlu bir etkiye sahiptir; bu da döşemeyi bile kolaylaştırır. Tavan arasında kolayca mümkündür. Bu, malzemenin, diğer ısı yalıtım önlemleriyle birlikte ek olarak güçlendirilebilen ısı yalıtım özelliklerini özellikle iyi gösterdiği yerdir. Profesyonel ve kaliteli bir şekilde sunulan mastik asfalt hizmetleri ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.