Otopark asfalt fiyatları
Ankara Asfalt,  Ankara Asfalt Firmaları,  Asfalt Firmaları,  Blog

Otopark Asfalt Fiyatları

Otopark asfalt fiyatları ile ilgili birçok kişinin detaylı bir araştırma içerisine girmesi mümkündür. Ancak söz konusu fiyatlar ile ilgili net bir şekilde bilgi almak mümkün değildir. Çünkü bu fiyatlar bazı değişkenlere bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Siz de söz konusu fiyatları merak ediyorsanız doğru adrestesiniz. Bizimle iletişime geçerek bu fiyatlar ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

Otopark Asfalt Özellikleri

Sızdırmazlık ile asfalt kaplamanın içinden veya içinden hava ve su geçişine karşı gösterdiği dirençtir. Bu özellik; sıkıştırılan karışımın boşluk içeriği ile ilgilidir ve karışım tasarımı bölümlerindeki boşluklarla ilgili tartışmaların çoğu; sızdırmazlık ile olmalıdır.

Bu arada boşluk içeriği, bir kaplamadan hava ve suyun geçiş potansiyelinin bir göstergesi olsa da; bu boşlukların karakteri boşluk sayısından daha önemlidir. Boşlukların boyutu, boşlukların birbirine bağlı olup olmadığı ve boşlukların kaplamanın yüzeyine erişiminin tümü; geçirimsizlik derecesini belirler.

Sıkıştırılan kaplama karışımlarının dayanıklılığı için geçirimsiz önemli olsa da; karayolu yapımında kullanılan hemen hemen tüm asfalt karışımları bir dereceye kadar geçirilmekte. Böylece belirtilen sınırlar içinde olduğu sürece bu kabul edilebilmektedir.

İşlenebilirlik, bir kaplama karışımının yerleştirilebilme ve sıkıştırılabilme kolaylığını tanımlar. İyi işlenebilirliğe sahip karışımların yerleştirilmesi kolay ve kompakttır; İşlenebilirliği zayıf olanları yerleştirmek zordur ve kompakttır. İşlenebilirlik, karışım tasarım parametreleri, agrega kaynağı ve/veya derecelendirme değiştirilerek geliştirilebilmektedir.

Profesyonel Otopark Asfalt Çeşitleri

Sert karışımlar (yüksek oranda iri agrega içeren karışımlar) taşıma sırasında ayrılma eğilimi gösterir ve ayrıca sıkıştırılması zor olabilmektedir. Laboratuvarda deneme karışımlarının kullanılması yoluyla; daha uygulanan hale getirmek için sert bir karışıma ek ince agrega ve belki de bağlayıcı eklenebilmektedir. Değiştirilen karışımın, boşluk içeriği ve stabilite gibi diğer tüm tasarım kriterlerini karşılamasını sağlamak için özen gösterilmelidir. Çok yüksek dolgu içeriği de işlenebilirliği etkileyebilmektedir. Karışımın sakızlı olmasına neden olarak sıkıştırmayı zorlaştırabilmektedir İşlenebilirlik, rögar kapakları, keskin eğriler ve diğer engellerin etrafında oldukça fazla el yerleştirme ve tırmıklama (yapıştırma) gerektiğinde özellikle önemlidir. Bu nedenle bu tür alanlarda kullanılan karışımların yüksek oranda uygulanan olması önemlidir.

Otopark asfalt fiyatları arasından en iyi şekilde tercih yapmak için hemen harekete geçebilir ve bizimle iletişim kurabilirsiniz. Hadi, en kaliteli ve güvenilir asfalt hizmetlerinden yararlanmak için hemen harekete geçen.